Epistola gratulatoria ad virum ... Johan. Theodorum Gradium ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1736 Miejsce publikacji: Lipsiae Autor:
  • Kautz, Nathanel Friedrich
Strony: [2] K. Sygnatura: Pol.7.IV.13 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Kautz, Nathanael Friedrich (1714-1775)
  • Druk okolicznościowy - 18 w.
  • Listy łacińskie – 18 w.
Data dodania: 02.12.2014

List gratulacyjny gdańskiego pastora Nathanaela Friedricha Kautz’a (1714-1775). Tekst skierowany do Johanna Theodora Gradiusa na okoliczność zdania egzaminu z wyróżnieniem na wydziale filozofii. W druku ozdobny inicjał oraz winieta. Druk współoprawny (klocek introligatorski), Pol.7.IV.08-Pol.7.IV.27. Format bibliograficzny: 2°. Na wewnętrznej stronie okładki wklejony ekslibris: ex Bibliotheca Rosenbergiana. Pieczątki: 1, 10, 11, 19. Dawne sygnatury: NN.1.Miscell.1. Zewnętrzne oznaczenia: NT, DS. Część krawędzi przycięta - druki różnej wielkości. Typ oprawy (materiał) – papier (obleczenie koloru żółtego); okładzina – tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie deformacje; znaczne zabrudzenia; brak zacieków/zaplamień. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.