Epistola decani & reliquorum doctorum [...] ad invariatae Augustanae confessioni [...] anno 1661= Send Schrreiben des Decani ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: [1663] Miejsce publikacji: [S.l.] Strony: 186, [6] Sygnatura: Pol.7.III.247 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Wyznania augsburskie
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Korespondencja - 17 w.
  • Konfesja augsburska
  • Teksty łacińskie – 17 w.
Data dodania: 22.10.2014

List dziekana i pozostałych doktorów, profesorów Akademii Teologicznej w Rinteln, skierowany do teologów konfesji augsburskiej, w związku z dysputą jaką prowadziliw lipcu 1661 r. w Kassel z teologami z Wttenbergii. Tekst dwukolumnowy łacińsko-niemicki. W druku indeks oraz ozdobniki drukarskie inicjały. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.III.245-Pol.7.III.250. Format bibliograficzny: 2. Pieczątki: 1, 3, 10, 11, 12, 18. Dawne sygnatury: T.3 Misc. Zewnętrzne oznaczenia: DT.Krawędzie - barwione: typ oprawy (materiał) – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; niewielkie zabrudzenia; niewielkie zacieki/zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.

Artykuły powiązane