Elegia de salutifera incarnatione & natiuitate Domini ac Saluatoris nostri Iesv Christi : ad Amplißimos viros, Prudentia & virtute...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1591 Miejsce publikacji: Francofordie Marchionum Autor:
  • Gloxino, Nathan
Strony: [4] K. Sygnatura: Pol.6.II.1351 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, lat Hasła kluczowe:
  • Druk teologiczny - 16 w.
  • Literatura antyczna - recepcja
  • Literatura grecka - 16 w.
  • Jezus Chrystus - rozważania - 16 w.
  • Elegia
Data dodania: 02.04.2015

Elegia (tekst grecki) autorstwa Nathanaela Gloxinusa traktujący o narodzinach Jezusa Chrystusa do męczeńskiej śmierci Pana. Tytuł w języku łacińskim wpisany w drzeworytową ramkę z motywami roślinnymi. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.6.II.1328-Pol.6.II.1361. Format bibliograficzny: 4. Superekslibris: Samuel Meienreis. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: M.5, U.5, Z IIII?. Zewnętrzne oznaczenia: DT; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia/zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.