Elbląskie Studia Muzealne. T. 1 – zaproszenie na promocję

Typ: DŻS Rok publikacji: 2009 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Muzeum w Elblągu - promocja
  • Elbląskie Studia Muzealne - promocja
Data dodania: 04.06.2012

18.12.2009 r. Muzeum zaprasza na promocję pierwszego tomu „Elbląskich Studiów Muzealnych”. W pierwszym tomie znaleźć można artykuły poświęcone m.in. archeologii, rzemiosłu artystycznemu, etnografii, numizmatyce czy fotografii. Swoje miejsce znalazła również kronika muzealna z bieżącymi, muzealnymi wydarzeniami. Wydawnictwo zostało wzbogacone o reprint planu Elbląga z 1808 r. Autorami artykułów są pracownicy elbląskiego muzeum: Grzegorz Stasiełowicz, Marek F. Jagodziński, Piotr Adamczyk, Grażyna Nawrolska, Ewa Trocka, Joanna Fonferek, Mirosław Marcinkowski, Urszula Sieńkowska, Małgorzata Gizińska, Krystyna Laskowska i Anna Grzelak oraz gościnnie: Rafał Panfil ; dr Jerzy Domino.