Elbląska Wiosna Teatralna - Reaktywacja

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 2008 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - plakaty/afisze biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. A. Sewruka w Elblągu - repertuar
  • Teatr w Elblągu - 21 w.
  • Plakat teatralny - 21 w.
  • Afisz - 21 w.
Data dodania: 26.10.2012

Po wielu latach przerwy na deski teatru powraca Elbląska Wiosna Teatralna. Przygotowania do tego wydarzenia, które czeka nas w kwietniu, trwają równolegle z przygotowaniami do lokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, jakie zaplanowane są na 29 marca. «Jak zapowiada Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, podczas Elbląskiej Wiosny Teatralnej widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakle, które na co dzień nie są pokazywane na elbląskich scenach. Tak więc w kwietniu przyjadą do nas teatry z Polski, Rosji i Ukrainy. Częścią całego wydarzenia będzie 2. Międzynarodowy Festiwal Jednego Autora - Antoni Czechow. Przewidziane są także imprezy towarzyszące - recitale, wystawy, wieczór autorski. Program Elbląskiej Wiosny Teatralnej jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim coś interesującego dla siebie. I tak na przykład Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni zaprezentuje "Siostrunie", a w wykonaniu Teatru Muzycznego w Łodzi elblążanie będą mogli obejrzeć spektakl "Człowiek z La Manchy". Wyjątkowo na Dużej Scenie aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przedstawią spektakl muzyczny "Cafe Sax", a przedstawienie "Osmędeusze" zobaczymy w wykonaniu krakowskiego Teatru Proscenium. Z kolei Teatr Węgajty zaprezentuje "Synczyznę", a Akademicki Teatr Dramatyczny w Tarnopolu przedstawi "Kwartet dla dwojga". W ramach 2. Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora - Antoni Czechow, pokazane zostaną: "Niedźwiedź i Oświadczyny" (spektakl ten zaprezentuje Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu), "Iwanow" (Teatr im. Stefana Jaracza w Lodzi), "Czajka" (Kaliningradzki Obwodowy Teatr Dramatyczny w Kaliningradzie), "Wujaszek Wania" (Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu), "Trzy siostry" (Teatr Polonia w Warszawie) oraz "Wujaszek Wania" (Narodowy Akademicki Teatr Młodych w Kijowie). Poza konkursem, w Bibliotece Elbląskiej, będzie można obejrzeć spektakle Teatru Telewizji - "Wesele z generałem", "33 omdlenia" i "Płatonow". Elbląskiej Wiośnie Teatralnej towarzyszyły będą recitale Iryny Szeremieta z Ukrainy i Antoniny Krzysztoń, wystawy projektów scenograficznych Tatiany Kwiatkowskiej i plakatu Leszka Żebrowskiego oraz wieczór autorski Aleksandra Rozenfelda.

źródło:

Elbląska Wiosna Teatralna - Reaktywacja, Jarosław Grabarczyk, W: Dziennik Elbląski nr 56/ 2008