Elbląg w czasach Mikołaja Kopernika – przewodnik po wystawie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1973 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 28 Sygnatura: DŻS - XII.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Muzeum w Elblągu - wystawa
  • Elbląg - historia
Data dodania: 25.02.2013

Muzeum w Elblągu wydało informator z wystawy „Elbląg w czasach Mikołaja Kopernika”. Wystawa miała na celu ukazanie obrazu miasta w okresie życia i działalności wielkiego astronoma. Ekspozycje ustawiono w dwóch salach, opartych w głównej mierze na materiale ikonograficznym. Przedstawiono układ przestrzenny, rozwój Starego i Nowego Miasta Elbląga, rozwój portu, fortyfikacje miejskie, architekturę świecką i sakralną oraz sztukę. Przewodnik zawiera 14 ilustracji, m.in. rysunek J. H. Amelunga z ok. 1775 r. „Ratusz Starego Miasta”, „Dom z rzeźbami” według rysunku Hulkera z ok. 1840 r., najstarszą pieczęć Nowego Miasta Elbląga z XIV w. etc. Opracowanie wystawy: Lidia Abramowicz, oprawa plastyczna: Zdzisław Jakubowski, fotografie i opracowanie graficzne: Aldona Zdanowska-Hosbein.