Elbląg - odzyskane świadectwo przeszłości - zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2007 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia
  • Muzeum w Elblągu - wystawa
Data dodania: 29.05.2012

Wystawa archeologiczna, która stanowi próbę spojrzenia na dawny, a nieznany dotąd Elbląg, na życie codzienne jego mieszkańców poprzez pryzmat używanych przez nich przedmiotów. Na wystawie zostało zaprezentowanych około cztery tysiące różnorodnych zabytków, prezentujących wyroby z różnych surowców: gliny, skóry, szkła, drewna, metali, bursztynu, rogu, kości odkrytych w trakcie wieloletnich badań archeologicznych prowadzonych na Starym Mieście w Elblągu. Ekspozycję uzupełniają liczne tablice, grafiki i ryciny przedstawiające historię miasta, jego kontakty handlowe z Europą, zagadnienia związane z rzemiosłem elbląskim i budownictwem. Na zdjęciu zaproszenie na otwarcie wystawy przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, które miało miejsce 19.06.2007 roku.