Elbląg i elblążanie w fotografii własnej: lata czterdzieste, lata pięćdziesiąte – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2003 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Fotografia - wystawa - 20 w.
  • Muzeum w Elblągu - wystawa
Data dodania: 25.05.2012

Muzeum w Elblągu zaprasza 9.04.2003 roku na wystawę zdjęć elblążan, którzy sami byli świadkami i twórcami powojennej historii miasta. Cała kolekcja to rodzinne pamiątki, które w większym stopniu dokumentują miasto, istniejące niegdyś zakłady, warsztaty rzemieślnicze, swoich znajomych przy pracy oraz wspólnej zabawie.Zaprezentowane zostały zdjęcia rodziców i dziadków - pionierów Elbląga. Miasto bowiem tworzy nie tylko zabudowa, ale przede wszystkim jego mieszkańcy.