Elbląg do1939 r. (3) – widokówki

Typ: DŻS Rok publikacji: XX w. Miejsce publikacji: Elbląg Strony: kolekcja - 18 kart pocztowych Sygnatura: GF 8/1-18 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - do 1939 r.
  • Widokówki
  • Karty pocztowe
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 07.02.2013

Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach dokumentów życia społecznego posiada różne kolekcje widokówek (kart pocztowych). Jedna z kolekcji – to 18 kart przedstawiająca Elbląg do roku 1939 (m.in.: widoki ogólne Starego Miasta, pomnik Hermanna Balka, most zwodzony na rzece Elbląg, kościół św. Mikołaja, kościół Bożego Ciała, kościół św. Anny, Bulwar Zygmunta Augusta, Ratusz Miejski, karta wydana z życzeniami dla czytelników gazety „Elbinger Zeitung”, etc.) Kolekcja pochodzi ze zbiorów prywatnych, wydana przy udziale Wydawnictwa Miejskiego w Elblągu.