Elbingscher Lehrer Gedächtniß, [...] Leben und Schriften aller Evangelischen Lehrer, die seit der Reformation an den sämmtlichen Kirchen, wie auch an dem Gymnasio in Elbing gelehret, nebst einem Anhange von den auswärtig im Lehr-Amte stehenden Elbinger

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1753 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Tolkemit, Alexander Nikolaus
Strony: 442, Sygnatura: Pol.8.II.886 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Tolkemit, Alexander Nikolaus
  • Elbląg
  • Ewangelicy
  • Pastorzy
  • Kaznodzieje
Data dodania: 13.12.2019

Zbiór biogramów ewangelickich kaznodziei z Elbląga i wykładowców z elbląskiego gimnazjum. Pracę otwiera opis historii elbląskich parafii ewangelickich za którym umieszczone są biogramy kierujących nimi pastorów. W ramach każdej z list (odrębnej dla każdej z parafii) zachowany jest porządek chronologiczny. Nie każdy z zawartych w pracy życiorysów jest rozbudowany, niektóre ograniczone są jedynie do podania ram czasowych w jakich pastorzy sprawowali swą posługę. Leksykon ten (zawierający ponad 250 biogramów) opatrzony jest indeksem osobowym i rzeczowym (zakres haseł obejmuje elbląskie świątynie).

Projekt „Digitalizacja, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej” w ramach programu MKiDN Kultura cyfrowa 2019. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.