Elbing, Frisches Haff und Frische Nehrung [prospekt turystyczny]

Typ: Program / folder Rok publikacji: [ok. 1930] Miejsce publikacji: Karlsruhe Strony: 1 k. Sygnatura: KM 17 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - turystyka - 20 w.
  • Kartografia
Data dodania: 24.09.2015

Prospekt turystyczny, reklamujący Elbląg i okolice. Na awersie stylizowana kolorowa mapa Wyżyny Elbląskiej, Zalewu Wiślanego i Mierzei Wiślanej, opatrzona hasłem reklamowym „Ostpreußen – Ruhe, Erholung, Anregung” („Prusy Wschodnie – spokój, wypoczynek, inspiracja”)  Na odwrocie dwie ryciny z fragmentem elbląskiego nadbrzeża, miniaturowa mapka obrazująca trasy dojazdowe do Elbląga z niemieckich miast, przydatne informacje turystyczne (propozycje spacerów po mieście i wycieczek w jego okolice, informacje na temat zwiedzania elbląskich muzeów, kościołów i innych obiektów oraz opis miasta i związane z nim ciekawostki w formie pytań „Czy wiedziałeś że…” (m. in. że Elbląg jest po Gdańsku miastem dawnych Prus Krzyżackich z największe ilością kamienic, że w elbląskim Gimnazjum nauczali Amos Comenius i Wilhelm Süvern, że w Elblągu utworzono pierwszą Akademię Pedagogiczną w Prusach? )

Prospekt składany, wymiary mapy 44x66 cm, na odwrocie pieczęć elbląskiego przedwojennego Archiwum Miejskiego.