Ekslibrisy erotyczne Ryoichi Murasawy z Osaki – katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Kraków Strony: 16 K. Sygnatura: DŻS - Exlibrisy biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Znaki własnościowe
  • Ekslibrisy - tematyka
  • Japonia - ekslibrisy - katalog
  • Ekslibrisy erotyczne
  • Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Krakowie - wydawnictwa
  • Niżański, Kamil
Data dodania: 15.07.2013

W dniach 31.08.1992 r. – 03.09.1992 r. w Galerii Ekslibrisu Dzielnicowego Ośrodka Kultury Kraków-Podgórze odbyła się wystawa „Ekslibrisy erotyczne Ryoichi Murasawy z Osaki”. Z bogatej twórczości gliwickiego kolekcjonera Władysława Gębczyka wybrano dziesięć (reprodukcji) znaków erotycznych- autorstwa Ryoichi Murasawy. Na zdjęciu album wydany z okazji XXIV Międzynarodowego Kongresu Ekslibrisu – Fisae Sapporo-Japonia. Polskim miłośnikom ekslibrisu zaprezentowano bibliofilski druk o tematyce erotycznej. Częstym hamulcem w wystawianiu erotyków w ekslibrisiebyła obawa narażenia się pewnym środowiskom. Dokument z serii: Biblioteki Ekslibrisu XX wieku,opracowany przez Kamila Niżańskiego.