Einleitung zu der Historie der vornehmsten Reiche und Staaten, so jetziger Zeit in Europa sich befinden [T. 2].

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1693 Miejsce publikacji: Franckfurt am Mayn Autor:
  • Pufendorf, Samuel von
Strony: 916, [12] Sygnatura: Pol.7.II.5620/2 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Pufendorff, Samuel (1632-1694)
  • Europa - historia - do 17 w.
  • Szwecja - historia - 17 w.
Data dodania: 17.11.2014

Historia krajów europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów królestwa Szwecji i wojen prowadzonych przez nie na przestrzeni wieków. Autor, niemiecki prawnik, polityk, ekonomista, historyk, Samuel Pufendorff (1632-1694) opisuje dzieje Szwecji od najdawniejszych, na wpół legendarnych czasów (przytaczając m. in. podanie o pięciu synach biblijnego Magoga, z których jeden – Swen miał dać początek narodowi szwedzkiemu) aż do panowania Krystyny Szwedzkiej (1650-1689). W tekście marginalia, inicjały, winieta, przedmowa, indeks alfabetyczny. Format bibliograficzny: 8. Pieczątki: 1, 3, 10, 11, 18. Dawne sygnatury: C.7, D 1411. Zewnętrzne oznaczenia: DT, NS (ślady). Krawędzie przycięte - barwione na czerwono; typ oprawy (materiał)- biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; oprawa - niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia; niewielkie zacieki/zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.