Eine Wächterstimme für die Gemeinde des wahren Christenthums, 1888

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1888 Miejsce publikacji: Gräfenhainichen Strony: 52 Sygnatura: 010665 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Niemieckie czasopisma religijne - 19 w.
  • Pestalozzi-Finsler, Johannes Carl (1852-1929)
Data dodania: 13.10.2016

Rzadkie czasopismo religijne, redagowane przez (prawdopodobnie) ewangelicko-reformowanego duchownego Johannesa Carla Pestalozzi-Finsler (1852-1929). Czasopismo dążyło do odnowy pierwotnego chrześcijańskiego ducha, a przede wszystkim wzrostu znaczenia i roli laikatu w Kościele ewangelickim. Miesięcznik skierowany był nie tylko do ewangelików reformowanych, ale wszystkich protestanckich wiernych, także przynależących do  różnych sekt. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się pierwszy wydany („próbny”) numer periodyku z 1888 r. czasopismo ukazywało się prawdopodobnie przez bardzo krótki czas.