Eine Seelige Himmels-Leiter [...] Frauen Agnes gebohrnen Drachstetin [...] Herrn Johann Bredeloen [...]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1710 Miejsce publikacji: Königsberg Strony: [8] s. Sygnatura: Pol.8.III.653 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Sanden, Bernhard von (1666-1721)
  • Bredeloen, Agnes (-1710)
  • Druk funeralny - 18 w.
Data dodania: 13.02.2018

Kilkustronicowy druk funeralny poświęcony upamiętnieniu postaci zmarłej w wieku 83 lat (w treści znajdujemy dokładne uszczegółowienie do 82 lat, 8 miesięcy i jednego dnia) Agnes Bredeloen z domu Drachstetin. Ceremonia pogrzebowa zmarłej 20 maja 1710 roku sędziwej matrony, odbyła się 30 maja w Altstädtschen Pfar Kirschen w Królewcu (Königsberg). Autorem słów pocieszenia dla pogrążonych w bólu jest Bernhard von Sanden (1666-1721) - profesor i rektor teologii na Uniwersytecie w Królewcu, który jako motywu przewodniego używa "drabiny" do nieba w rozumieniu drabiny wzniesienia się do Boga. Typ oprawy (materiał): pergamin oraz wielobarwny marmurek, krawędzie nakrapiane - część przycięta (różnej wielkości). Format bibliograficzny: 2. W 2012 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza zbioru starych druków XVIII w. Biblioteki Elbląskiej”. Dokument współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. Pol.8.III.651-Pol.8.III.744.