Eine christliche Frag-Predigt, uber zwey hochwichtige Haupt-Fragen...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1691 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Zeidlern, Johann
Strony: [24] K. Sygnatura: Pol.7.II.1790 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Eschatologia
  • Kazania i homilie - 17 w.
Data dodania: 06.12.2013

Tekst kazania, rozpatrującego następujące kwestie eschatologiczne: czy zbawieni rozpoznają się w niebie oraz czy rozpoznają potępionych i czy ci ostatni także rozpoznają się nawzajem w piekle. Autor Johann Zeidler był pastorem w Sępopolu. Dawne sygnatury druku: U.7.Misc.4. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy druku – półpłótno; obleczenie – czarny marmurek ; okładzina – tektura; niewielkie przedarcia/ubytki/zabrudzenia; średni stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1788-Pol.7.II.1797.