Ein Schritt vom Wege. Lustspiel in vier Akten von Ernst Wichert

Typ: Książka Rok publikacji: 1871 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Wichert, Ernst Alexander August George
Strony: [ 2 ]; 88 Sygnatura: KD.2294 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Sztuka sceniczna - 19 w.
  • Sztuka teatralna - 19 w.
  • Niemieckie komediowe utwory sceniczne - 19 w.
  • Teatr - 19 w.
  • Niemieccy pisarze - 19/20 w.
  • Wichert, Ernst Alexander August George (1831-1902)
Data dodania: 04.10.2023

Ein Schritt vom Wege (Królewiec, 1871) - komediowa sztuka sceniczna w czterech aktach, której autorem jest niemiecki prawnik,sędzia, pisarz i poeta Ernst Alexander August George Wichert (1831-1902). Utwór miał swoją premierę w 1871 roku w teatrze miejskim w Królewcu. Twórca był jednym z popularnych autorów ostatnich dziesięcioleci XIX wieku. Opublikował 34 dzieła sceniczne, 28 powieści i 15 zbiorów opowiadań. W swoich sztukach teatralnych i utworach pisanych prozą odpowiadał na potrzebę utwierdzenia wyznawanych wartości i wiary w przyszłość Imperium Bismarcka przez mieszczaństwo wilhelmińskie. Cała twórczość Wicherta tworzy autentyczny kulturowo i historycznie obraz XIX wieku.