Ein deutsch-preussisches Vocabularium aus dem Anfange des fünfzehnten Jahrhunderts

Typ: Książka Rok publikacji: 1868 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Nesselmann, G. H. F.
Strony: 56 Sygnatura: 34956/ druk 1 biblioteka cyfrowa link Języki: Pruski Hasła kluczowe:
  • Język pruski
  • Słownik prusko-niemiecki - 15 w.
  • Słownik Elbląski
Data dodania: 27.12.2010

Słownik niemiecko-pruski z początków piętnastego wieku. Opracowanie autorstwa Georga Heinricha Ferdynanda Nesselmann’a na podstawie elbląskiego rękopisu. Rzeczony rękopis przekazał Elbląskiej Bibliotece Miejskiej F. Neumann-aptekarz i bibliofil. Według opisu Nesellmann’a pochodził on przypuszczalnie z początków piętnastego wieku, był formatu czwartej części arkusza, liczył 93 kartki, oprawiony był w deskę obciągniętą skórą. Spisany był zapewne przez mnicha skrybę, starannie aczkolwiek z błędami w pisowni. Druk współoprawny z „Forschungen auf dem Gebiete der preußischen Sprache”.