Eigrammatum Ioannis Owen Cambro-Britanni

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1616 Miejsce publikacji: Elbingae Autor:
  • Owen, John
Strony: wiele liczb Sygnatura: Pol.7.II.63 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Owen, John (1560-1622)
  • Stuart, Arbella (1575-1615)
  • Poezja niemiecka - 17 w.
  • Epigramaty
  • Wiersze okolicznościowe - 17 w.
Data dodania: 28.10.2013

Wydanie zawiera ponad 1000 łacińskich epigramatów - krótkich, zwięzłych i dowcipnych utworów poetyckich, popularnych w europejskiej literaturze barokowej. Autorami wierszy są Joannis Audoeni oraz John Owen (1560-1622), szkocki poeta, który lubił zaskakiwać czytelnika retorycznymi pomysłami i językowymi sztuczkami. Wiersze kierowane i dedykowane do najznakomitszych osobistości życia publicznego, m. in. do Henryka księcia Walii, Lady Arbelli Stuart, Mary Neuille, Williama Sidley’a. Oprawa druku - biały pergamin (z japem); nakrapiane krawędzie; okładzina - tektura; wiązania - zielone taśmy; niewielkie przedarcia i ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej".