Edward II – zdjęcie ze spektaklu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1970 Miejsce publikacji: Olsztyn Autor:
  • Marlowe Christopher
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
Data dodania: 17.09.2012

Christopher Marlowe (1564-1593) – angielski dramaturg i poeta okresu elżbietańskiego. Nadano mu przydomek "ojca angielskiej tragedii. „Edward II” to sztuka historyczna oparta w dużym stopniu na dialogu, co owocuje większym zróżnicowaniem i wzbogaceniem postaci. Burzliwe panowanie i żałosna śmierć króla Anglii z tragicznym upadkiem dumnego Mortimera. Sztuka otwarcie poruszająca temat homoseksualizmu. Spektakl w reżyserii Jana Błeszyńskiego wystawiono 14.02.1970 r. w Teatrze Dramatycznym w Olsztynie. Na zdjęciu kadr ze spektaklu. Fot. Tadeusz Trepanowski.