Echo der von Gott hocherleuchten Fraternitet, deß löblichen Ordens R.C. Das ist: Exemplarischer Beweis, Das nichtallein...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1615 Miejsce publikacji: Dantzig Autor:
  • Sperber, Julius
Strony: [34] K., 279, [3] Sygnatura: Pol.7.II.170 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Zakon Różokrzyżowców
  • Druk teologiczny - 17 w.
Data dodania: 08.11.2013

„Echo przez Boga oświeconego Bractwa Szanownego Zakonu Różokrzyżowców” - druk (parareligijny) autorstwa Juliusa Sperbera (1540-1616) - mistycznego pisarza, kabalisty, alchemika, związany tematycznie z Zakonem Różokrzyża – tajnym stowarzyszeniem para-chrześcijańskim, o charakterze ezoterycznym. Sperber uchodzi za jednego ze współzałożycieli Zakonu, jego członkami było wielu słynnych ludzi (m. in. Leibniz). Typ oprawy – pergamin (biały); okładzina – tektura; blok lekko zdeformowany; niewielkie zacieki, zaplamienia i ubytki spowodowane przez owady. Na karcie tytułowej znak własnościowe: Ex lib. Henrici Loissii. W tekście – marginalia oraz spis treści. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.