Dzień Działacza Kultury z 1990 Roku - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1990 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Biblioteka Elbląska
  • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Data dodania: 17.04.2019

Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu przygotował spotkanie związane z corocznym wydarzeniem kulturalnym, jakim był Dzień Działacza Kultury. Uroczystości takie obchodzono zazwyczaj w miesiącu czerwcu i były okazją do nagradzania pracowników kultury za ich codzienną działalność. Tym razem zaproszenie było dedykowane na dzień 31 maja 1990 na godzinę 14:00 do sali Muzeum w Elblągu. Z lektury druków, jakie posiadamy w tej materii, wynika iż standardem w następnych latach, będą spotkania na Dzień Działacza w murach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Druk zaproszenia jest interesujący i nietypowy w formie tryptyku z zaginanymi skrzydełkami strony tytułowej, na skrzydełkach znajdują się grafiki pieczęci miejskich. Na dokumencie nie zaprezentowano programu spotkania, wyżej wspomniana kolekcja zaproszeń związanych z Dniem Działacza jest do obejrzenia na stronach internetowych Biblioteki Elbląskiej.