Dwieście Lat Mazurka Dąbrowskiego - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Szkoła Podstawowa nr 16 imienia Józefa Wybickiego
Data dodania: 15.04.2019

Dyrekcja oraz młodzież Szkoły Podstawowej nr 16 imienia Józefa Wybickiego w Elblągu przy ul. Sadowej 2, zorganizowała uroczystą akademię, związaną z obchodami 200-tnej rocznicy, powstania Mazurka Dąbrowskiego naszego Hymnu Narodowego. Na uroczystość, która miała się odbyć 27.05.1997 r. o godzinie 10:00 przygotowano zaproszenia podpisane przez Dyrektora Szkoły mgr Marka Pruszaka. Biblioteka Elbląska dysponuje egzemplarzem zaproszenia skierowanym do "Sz. P. Władysława Mańkuta". W ramach obchodów przygotowano o godzinie 10:00 inaugurację wykonaną przez chór elbląskiej szkoły muzycznej pod dyr. Gerarda Dzieszuka. Po przywitaniu gości prelekcję wygłosił mgr Czesław Skonka Prezes Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Mazurka Dąbrowskiego. Pół godziny po rozpoczęciu imprezy swoje zdolności prezentowali uczniowie SP 16. Na godz. 11:00 zaplanowano wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu wiedzy - "200 - lecie Mazurka Dąbrowskiego", po nich można było zwiedzić szkolną wystawę związaną z obchodami. Wyjątkowo, jak na taką uroczystość, organizatorzy przygotowali również o godz. 12:00 obiad dla gości oraz godzinę później zakończenie akademii.