Dwadzieścia Pięć lat Ziemi Elbląskiej - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1969 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 30, 2, [2] Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu - wydawnictwa
  • Czyny społeczne
Data dodania: 20.11.2012

W 1969 r. przypadała 25 rocznica wyzwolenia Elbląga, z tej okazji miejski Komitet Frontu Jedności Narodu oraz Powiatowy Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu wydały okolicznościowy biuletyn - 25 lat ziemi elbląskiej. W treści dokumentu znalazły się dane statystyczne dotyczące ludności i zatrudnienia, przemysłu, budownictwa, handlu czy usług. Ponadto przedstawiono krótki rys historyczny a na zakończenie apele do wszystkich mieszkańców ziemi elbląskiej o uczestnictwo w czynach społecznych w ramach obchodów 25 -rocznicy Manifestu PKWN i 25-lecia wyzwolenia Ziemi Elbląskiej. Takie apele wystosowano także do mieszkańców Elbląga by wspólnie wybudować "Park 25-lecia" w zakolu rzeczki Kumielki obecnie nazywany amfiteatrem przy ulicy Moniuszki.