Druki II Rzeczypospolitej w zbiorach Biblioteki Elbląskiej [broszura]

Typ: DŻS Rok publikacji: 1991 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [6] K. Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu - wystawa
  • Polska - historia - 1918-1939
  • Piłsudski, Józef (1867-1935)
Data dodania: 29.12.2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Elblągu wydała folder zwiastujący wystawę "Druki II Rzeczypospolitej w zbiorach Biblioteki Elbląskiej". Dobór i układ druków z lat 1918-1939 podporządkowano koncepcji przedstawienia materiałów związanych z II Rzeczypospolitą. Na wystawie zaprezentowano ponad 300 publikacji wydanych w latach 1918-1939, koncentrując się na zagadnieniach wydawniczych tematycznie związanych z dziejami Polski i II Rzeczypospolitej. Całość materiałów podzielona została na 7 głównych działów oraz 5 poddziałów. Wydawnictwa książkowe uzupełniały fotografie CAF i plakaty. W broszurce znalazły się wiersze Zdzisława Dębickiego, Józefa Mączka, Edwarda Słońskiego, Leopolda Staffa, Jana Kasprowicza, Kazimiery Iłłakowiczówny, 2 portrety Piłsudskiego oraz wykaz naczelnych władz w okresie 1918-1939. W powielaczowym wydaniu znalazły się również inne informacje dotyczące wystawy, godzin jej otwarcia oraz numer telefonu Działu Informacyjno-Bibliograficznego, zajmującego się oprowadzaniem zainteresowanych po ekspozycji.