Druk firmowy: Franz Jansen, Swaan z dnia 09.01.1931 r.

Typ: DŻS Rok publikacji: 1931 Miejsce publikacji: Swaan Sygnatura: DŻS 15 a/63 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druki ulotne - 20 w.
  • Oferty reklamowe - 20 w.
Data dodania: 13.09.2016

Pismo wystosowane przez właściciela firmy Franz Janzen – producenta przetworów rybnych do odbiorcy jego wyrobów – firmy Augusta Bikowskiego z Biskupca, który zarzucił składanie u niego zamówień, z pytaniem o przyczyny rezygnacji z dokonywania zakupów i zachętę do skorzystania z nowej oferty. Firma dysponowała szerokim asortymentem produktów, m.in. marynat, rolmopsów, krabów w galarecie, śledzi w galarecie, węgorzy w galarecie etc. [Dokumenty zakupione przez Bibliotekę Elbląską (druki ulotne: nadbitki, listy, druki urzędowe, weksle, pokwitowania etc.) - pochodzą z kolekcji Tomasza Spionka].