Drugi strzał (Le deuxieme coup de feu) - afisz teatralny

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1966 Miejsce publikacji: Olsztyn-Elbląg Autor:
  • Thomas, Robert
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - plakaty/afisze biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - repertuar
  • Teatr w Elblągu - 20 w.
  • Plakat teatralny - 20 w.
  • Afisz - 20 w.
Data dodania: 29.08.2012

Afisz teatralny komedii kryminalnej Roberta Thomasa "Drugi strzał". Reżyseria - Krystyna Tyszarska; scenografia - Bogna Lisowska; przekład - Jolanta Sell. Sztuka swoją premierę na deskach olsztyńskiego teatru miała 4 września 1966 roku. Trzy lata później, a dokładnie 18 grudnia 1969 roku, zaprezentowana została szerokiej publiczności w ramach Teatru Telewizji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż jej realizacji podjął się Józef Słotwiński - reżyser pierwszego spektaklu w historii Teatru Telewizji. W rolach głównych wystąpili: Kalina Jędrusik, Czesław Wołłejko i Ryszard Barycz.

Hasła powiązane