Drittes Jahrbuch der Pädagogischen Zentrale des Deutschen Lehrervereins

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1913 Miejsce publikacji: Berlin,Leipzig Illustracje: ryc., tab. Sygnatura: 010531 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Pedagogika - 20 w.
  • Niemieckie Towarzystwo Nauczycielskie
Data dodania: 05.09.2016

Trzeci numer rocznika wydawanego przez sekcję pedagogiczną Niemieckiego Towarzystwa Nauczycielskiego. Publikacja podzielona jest na dwie części, z których pierwsza dotyczy dążeń do zreformowania lekcji geografii i historii, druga natomiast poświęcona jest wspieraniu pedagogiki jako gałęzi nauki. W pierwszej części znajdują się artykuły poświęcone m. in. edukacji regionalnej (Heimatkunde) w szkołach, rysowania i modelowania na lekcjach geografii, nauczania historii w sposób przemawiający do wyobraźni dziecka. Druga część zawiera przyczynki m. in. na temat instytucji krzewiących pedagogikę w Niemczech (Lipski Instytut Pedagogiki Eksperymentalnej i Psychologii, Instytut Pedagogiczno-Psychologiczny w Monachium). Na stronie tytułowej publikacji znak proweniencyjny (pieczęć) przedwojennej Biblioteki Elbląskiego Towarzystwa Nauczycielskiego.