Don Juan – zdjęcie ze spektaklu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1971 Miejsce publikacji: Olsztyn-Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - teatr - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny im. Stefana Jaracza w Elblągu - repertuar
Data dodania: 23.10.2012

Don Juan - tytułowy bohater opery, to postać zaczerpnięta z wierszowanej komedii Tirso de Moliny. Don Juan to synonim uwodziciela pozbawionego wszelkich zasad i skrupułów. Bohater Molière'a działa pod wpływem impulsu, ale za każdym razem doskonale potrafi uzasadnić swoje postępowanie, jest człowiekiem całkowicie wolnym wobec zasad moralnych i norm społecznych, a przy tym nie pozbawionym odwagi. Na końcu czeka go jednak straszliwa kara. Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach zdjęcie ze spektaklu, które miało miejsce 27.03.1971 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Przekład – Bohdan Korzeniewski, reżyseria – Jan Błeszyński, scenografia – Władysław Wigura.