Don Juan wraca z wojny - plakat

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1985 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Horváth, Ödön von
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - plakaty/afisze biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Teatr w Elblągu - 20 w.
  • Plakat teatralny - 20 w.
  • Afisz - 20 w.
Data dodania: 10.09.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił 15.11.1985 r. dzieło” Don Juan wraca z wojny” Ödöna von Horvátha (1901-1938) – austriackiego dramatopisarza i prozaika. Akcja sztuki rozgrywa się po pierwszej wojnie światowej, a sam temat legendarnego zdobywcy serc kobiecych został potraktowany niekonwencjonalnie, bowiem Don Juan mało przypomina literackie wcielenie bohatera. To antywojenna, poetycka sztuka porusza sprawy bardzo intymne, traktuje o moralnej odpowiedzialności za popełnione czyny, poszukiwaniu ideału, dążeniu do szczęścia, czyli co każdego z nas powinno czynić bardziej ludzkim i bogatym wewnętrznie. Sztukę reżyseruje Marcin Ehrlich, scenografię projektował Andrzej Markowicz. Muzykę skomponował Wojciech Krasicki-Mockałło, a piosenki napisali Jerzy Duniec i Marcin Ehrlich. Przekład sztuki – Michał Misiorny. Na zdjęciu plakat zwiastujący spektakl.