D.O.M.A. Gymnasii Logici diatribe XIII. De Syllogismo Apodictico...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1634 Miejsce publikacji: Dantisci Autor:
  • Nicolai, Heinrich
Strony: [12] K. Sygnatura: Pol.7.II.643 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Nicolai, Heinrich (1605-1660)
  • Diatryba
  • Sylogizm
Data dodania: 02.01.2014

Diatryba XIII (rozprawa naukowa) o charakterze polemicznym prowadzona przez profesora gdańskiego gimnazjum akademickiego Henryka Nicolai (1605-1660). Rozprawa na temat uprawiania logiki (sylogizm). Nicolai należał do najwybitniejszych uczonych działających w Prusach Królewieckich w pierwszej połowie XVII w., pozostawiając bogatą spuściznę z zakresu teologii i filozofii. Respondentem w debacie, która odbyła się 10.04.1634 r., był Johann Litzcovius. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.630-Pol.7.II.659. Typ oprawy (klocka) – biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie – barwione; okładzina – tektura; okładka częściowo oddzielona od bloku; niewielkie przedarcia/ubytki/zacieki/zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej.