Dom bez alkoholu - dom szczęśliwy! - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1961 Miejsce publikacji: Malbork Sygnatura: DŻS - X biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Afisz - 20 w.
  • Malbork - ochrona zdrowia - 20 w.
  • Alkoholizm - zwalczanie - 20 w.
  • Urząd Miejski w Malborku - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 29.05.2017

Dom bez alkoholu - dom szczęśliwy! To pierwsze słowa afisza wydanego w powiecie malborskim w 1961 r. z okazji "Dekady trzeźwości". Alkoholizm bardzo rozpowszechniony w czasach komunizmu był problemem szczególnie źle wpływającym na funkcjonowanie rodziny w społeczeństwie. Istotną rolę w walce z tym uciążliwym nałogiem odgrywały ówczesne władze państwowe, które promowały "oficjalne" zdrowe bezalkoholowe życie. Na przedniej stronie dokumentu widnieje pieczęć o treści - "Egzemplarz wyłączony z użytku", na drugiej stronie pieczęć o treści - "Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku", mieszczące się w podziemiach malborskiego Zamku przy ulicy Starościńskiej 1.