Dokumentacja historyczna (ul. Wigilijna 2-3) [zdjęcia]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1960 Miejsce publikacji: Gdańsk Illustracje: 32 fot. Strony: [1], 12, 2 + 32 fot. Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Pracownia Konserwacji Zabytków w Gdańsku
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Architektura - Elbląg
  • Kamieniczki w Elblągu
  • Fotografie
  • Biblioteka Elbląska - zdjęcia
Data dodania: 04.01.2018

Dokumentacja historyczna opracowana przez mgr Iwonę Strzelecką w Pracowni Konserwacji Zabytków, oddział w Gdańsku. Dokument opatrzony pieczęciami Pracowni Konserwacji Zabytków w Warszawie, rzeczoznawcy inż. arch. Wojciecha Kalinowskiego oraz Kierownika Działu Dokumentacji Naukowej - doc. Zygmunta Świechowskiego. Do dokumentu dołączono pismo przewodnie, przekazujące daną pracę w zasób Biblioteki Miejskiej w Elblągu. Praca składa się z 6 rozdziałów (zestawienie ważniejszych materiałów na których oparto opracowanie, historia obiektów, opis analityczny, stan zachowania, przypisy, wnioski konserwatorskie) oraz 5 poddziałów (kartografia, inwentaryzacja, ikonografia i fotografie, materiały archiwalne, bibliografia), dołączono również spis ilustracji (łącznie 32 zdjęcia). Całość pracy, w składanej obwolucie- zaopiniował główny konserwator zabytków w Gdańsku - arch. Henryk Raczyniewski.