Dochodzący Ochotniczy Hufiec Pracy - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS – VII.4.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Elblągu
  • Elbląskie Przedsiębiorstwo Budowlane - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 24.10.2017

W 1974 roku Dochodzący Ochotniczy Hufiec Pracy (OHP) przy Elbląskim Przedsiębiorstwie Budowlanym (EPB) zorganizował zapisy dla chłopców w wieku 16-18 lat zamieszkałych w Elblągu i Powiecie do hufca pracy kończącego się egzaminem w zawodach murarz-tynkarz, zbrojarz-betoniarz, malarz. Treść ogłoszenia skierowana była do młodzieży trudnej, z biednych lub wiejskich środowisk umożliwiająca pracę w mieście. Nauka miała trwać 12 miesięcy, obejmowała teorię oraz praktykę na budowach w Malborku prowadzonych przez EPB. Junacy mieli otrzymywać 600 złotych, odzież ochronną i posilki regeneracyjne. Ci którzy, nie ukończyli szkoły podstawowej mogli kontynuować naukę w Szkole Wieczorowej. Zapisy przyjmował Zarząd Powiatowy (ZP) ZMS (Związek Młodzieży Socjalistycznej) w Malborku a informacji udzielał dział spraw pracowniczych EPB w Elblągu przy ulicy Płk. Dąbka 8/12. Inne dokumenty związane z nauką i pracą w OHP, z którymi czytelnik może się zapoznać, należy odszukać po wpisaniu do wyszukiwarki Wortala Biblioteki Elbląskiej słów -  "Szansa dla młodzieży", "OHP". W naszych zbiorach można się też zapoznać z dokumentami z OHP w Kwidzynie czy afiszami związanymi z akcjami OHP - "Lato".