Do wszystkich mieszkańców ziemi sztumskiej – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1948? Miejsce publikacji: Sztum Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Sztum - historia - 20 w.
  • Biblioteki
  • Sztum - biblioteka - 20 w.
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
Data dodania: 08.11.2012

Przewodniczący Wydziału Powiatowego, Starosta- Józef Grodnicki apeluje do mieszkańców ziemi sztumskiej o składanie darów w postaci książek. Po drugiej wojnie światowej przystąpiono w Polsce do reaktywowania i organizowania działalności placówek kulturalnych. Szczególnie trudne było ich tworzenie na tak zwanych „ziemiach odzyskanych”, gdzie nie można było oprzeć początków działalności nawet na resztkach dawnych zbiorów – brakowało bowiem książek w języku polskim. W Sztumie uruchomiono Bibliotekę Publiczną która borykała się z brakiem książek, stąd apel Starosty do wszystkich obywateli aby pomagać w odbudowie państwa polskiego poprzez uzupełnianie księgozbioru - szczególnie w literaturę polską.