Do mieszkańców województwa elbląskiego! – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Afisz
  • Akcydens informacyjny
  • Estetyka miast - 20 w.
  • Wandalizm - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 11.04.2013

Urząd Wojewódzki oraz Wojewódzka Rada Narodowa w Elblągu wystosowała apel do wszystkich mieszkańców województwa elbląskiego z prośbą o dbałość, czystość i estetykę miast. Na afiszu zamieszczono informacje zachęcające do dbania o tereny zielone (parki, skwery) jako miejsca naszego wypoczynku. Władze miasta apelują i zachęcają mieszkańców do walki z wandalizmem i bezmyślnością wobec ludzi niszczących mienie publiczne! Inną formą walki o estetykę miast były listy uznania do mieszkańców miast jak również realizacja uchwały nr IX/44/75 Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia 27.10.1975 r.