Dni Morza Program Obchodów w Malborku w 1961 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1961 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • przystań wojskowa w Malborku
  • Powiatowa Rada Narodowa w Malborku
Data dodania: 11.12.2012

Komitet Obchodu Dni Morza w Malborku organizując uroczystości Dni Morza w dniach 24.06-02.07.1961 r. przygotował szereg atrakcji dla mieszkańców miasta Malborka. Afisz zaczynał się krótkim opisem po co się świętuje i dlaczego mieszkańcy powinni świętować, ponadto Komitet apeluje do mieszkańców Malborka o wzięcie udziału w imprezie. Mimo, że uroczystości miały trwać kilka dni, na plakacie jest rozpisany jedynie dzień 25.06.1961 r. wszystkie przedsięwzięcia miały rozgrywać się nad brzegiem rzeki Nogat pomiędzy przystanią M.R.K.S (Malborskiego Robotniczego? Klubu Sportowego) "Start" a przystanią wojskową. Wśród imprez skierowanych do ludności Malborka były: drużynowe zawody kajakowe o Puchar Przechodni Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Malborku, skoki spadochronowe do wody z samolotu i pokaz - obrona wybrzeża i desant piechoty morskiej. W godzinach wieczornych koncert orkiestry, pokaz jazdy na nartach wodnych, parada jednostek pływających, puszczanie wianków wraz z pokazem ogni sztucznych i zabawa taneczna na przystani wojskowej. Dokument będący w zbiorach Biblioteki Elbląskiej jest opieczętowany z przodu - "Egzemplarz obowiązkowy" i z tyłu - "Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku".