Dni Morza Program Obchodów w Elblągu w 1978 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Orkiestra dęta (Elbląg)
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu
Data dodania: 11.12.2012

Komitet Organizacyjny Obchodów Dni Morza w Elblągu, w dniach od 23 do 25.06.1978 r. przygotował trzydniowe obchody Dni Morza na Bulwarze Zygmunta Augusta. Nie obyło się bez kiermaszu handlowego, ponadto przygotowano loterię książkową a kolekcjonerzy mogli ubiegać się o autograf znanego pisarza-marynisty. Późnym popołudniem zaczęły się występy zespołów artystycznych m. in. zespołu muzycznego Zakładowego Domu Kultury (ZDK) "Zamech" i młodzieżowej orkiestry dętej. Nad brzegiem rzeki oprócz "świątecznych tradycji Dni Morza" odtworzono widowisko "Noc Świętojańska". W dniu następnym w dalszym ciągu można było odwiedzić kiermasz handlowy. Zaprezentowano koncert laureatów rejonowych przeglądów amatorskich zespołów muzycznych. A na rzece Elbląg mieszkańcy mogli popływać motorówkami oraz zobaczyć jednostki żeglarskie w akcji. Ostatniego dnia kontynuowano już tylko przejażdżki motorówkami i łodziami po rzece. Dni Morza była cykliczną imprezą organizowaną przez mieszkańców Elbląga w latach 70-tych, inne dokumenty związane z nią znajdziemy po wpisaniu do wyszukiwarki słów - "Święto Morza Program Obchodów w Elblągu" lub "Dni Morza Program Obchodów w Elblągu".