Dni Morza Program Obchodów w Elblągu w 1977 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Zespół "Maraton" ze Spółdzielczego Domu Kultury "Pegaz"
  • Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Zespół Pieśni i Tańca „Powiślanie” z Kwidzyna
Data dodania: 11.12.2012

Komitet Organizacyjny Obchodów Dni Morza w Elblągu, w dniach 18.06-19.06.1977 r. przygotował dwudniowe obchody Dni Morza na Bulwarze Zygmunta Augusta. Pierwsza impreza rozpoczęła się od kiermaszu handlowego poszerzonego w 1977 r. o asortyment napojów mleczarskich, napojów chłodzących, słodyczy i kanapek. Prosto z łodzi rybackich można było nabyć świeże ryby lub nabyć usmażone. Odbywały się także pokazy stylów pływania, ratownictwa, jazdy na nartach wodnych i surfingu. Tego dnia w przeciwieństwie do lat poprzednich na występach grały zespoły artystyczne nie związane z Elblągiem, natomiast utartym zwyczajem nad rzeką odbyła się parada jednostek pływających, puszczanie wianków i pokaz sztucznych ogni. Dziewiętnastego czerwca trwał nadal kiermasz handlowy i odbywały się przejażdżki motorówkami oraz pływanie małymi jednostkami żaglowymi po rzece Elbląg. Wśród występów zespołów pojawiły się także lokalne zespoły, z WOK (Wojewódzkiego Ośrodka Kultury), zespół wokalno-instrumentalny z Czernina (prawdopodobnie "Powiślanie") oraz zespół "Maraton" ze Spółdzielczego Domu Kultury (SDK) "Pegaz", mającego siedzibę w obecnym Kościele Bożego Ciała. Z tej cyklicznej imprezy w zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdziemy jeszcze kilka podobnych dokumentów po wpisaniu do wyszukiwarki słów - "Święto Morza Program Obchodów w Elblągu" lub "Dni Morza Program Obchodów w Elblągu".