Dni Morza Program Obchodów w Elblągu w 1972 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1972 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Galeria El w Elblągu
  • Miejska Rada Narodowa w Elblągu
Data dodania: 11.12.2012

Wydział Kultury Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu 24.06.1972 r. zorganizował jednodniowe Dni Morza w okolicach przystani nad brzegiem rzeki Elbląg. Przygotowano dla chętnych kiermasz książki marynistycznej, pokaz mody sportowej i plażowej oraz "korowód młodzieży". Wieczorem odbyła się defilada jednostek pływających, występy zespołów artystycznych, ognisko harcerskie na wodzie i pokaz sztucznych ogni połączony z puszczaniem wianków na wodzie. Późnym wieczorem o 23.00 godzinie Galeria El przygotowała imprezę - "Przedmioty i działanie M. Wiśniewskiego". Z tej cyklicznej imprezy w zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdziemy jeszcze kilka podobnych dokumentów po wpisaniu do wyszukiwarki słów - "Święto Morza Program Obchodów w Elblągu" lub "Dni Morza Program Obchodów w Elblągu".