Dni Malborka: 8-16 lipca 1961 r. - Program Obchodów Piątej Rocznicy - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1961 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg
  • Miejska Rada Narodowa w Malborku
Data dodania: 03.12.2012

Społeczny Komitet Odbudowy Zamku w Malborku przygotował w 1961 r. po raz piąty Dni Malborka. Uroczystości przeprowadzono w dniach od 08 do 16 lipca 1961 r. w wielu miejscach na terenie Malborka. Ósmego lipca o godz. 8 hejnał z wieży ratuszowej miasta rozpoczął Dni Malborka potem nastąpiła uroczysta sesja Miejskiej Rady Narodowej odbywająca się na Zamku Średnim. Z ciekawszych imprez można by wymienić - wystawę fotografii na Zamku Średnim czy Regaty kajakowe o "Puchar Nogatu" w konkurencji juniorów i seniorów a także występ Państwowego Teatru im. Jaracza Olsztyn - Elbląg. Afisz ze zbiorów Biblioteki Elbląskiej opieczętowano na stronie tytułowej - "Egzemplarz wyłączony z użytkowania" oraz na stronie odwrotnej - "Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku".