Dni Kwidzyna: 22 maja - 05 czerwca 1977 r. – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Kwidzyn Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Kwidzyn - historia - 20 w.
  • Dni Kwidzyna - impreza cykliczna
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Kwidzyn - Miejski Ośrodek Kultury
  • Kwidzyn - muzeum
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
Data dodania: 03.12.2012

Komitet Organizacyjny obchodów Dni Kwidzyna w 1977 r. przygotował z tej okazji program imprez kulturalno-sportowych odbywających się w dniach 22.05-05.06.1977 r. w Kwidzynie. M. in. były wystawy zorganizowane w Muzeum, Miejskim Ośrodku Kultury i bibliotece przy ulicy 1 Maja. Różnego rodzaju imprezy artystyczne w tym eliminacje miejskie Konkursu pn. "Poznaj Swoje Miasto" oraz spotkanie Towarzystw Regionalnych Dolnego Powiśla - o tych imprezach wiemy także z innego dokumentu. Na dziedzińcu Zamku w Kwidzynie odbyły się spektakl Teatru Ziemi Pomorskiej z Grudziądza i występ Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" z Kwidzyna. Na stadionie Miłosna odbyły się pokazy konne a na Placu Zwycięstwa występ Orkiestry Dętej Technikum Wikliniarskiego. Z pośród imprez sportowych które się odbyły można wymienić Rajd na orientację po Ziemi Kwidzyńskiej i Pierwszą Spartakiadę Młodzieży w piłce siatkowej.