Dni Kultury Chińskiej w Elblągu z 1994 Roku - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1994 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Wydarzenia kulturalne w województwie elbląskim - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku
  • Elbląski Ośrodek Kultury
Data dodania: 26.04.2019

Wartym lektury jest jeden z dokumentów ze zbiorów Dokumentów Życia Społecznego z 1994 roku. Jest to zaproszenie skierowane do pana Wiktora Daszkiewicza na imprezę - Dni Kultury Chińskiej w Elblągu zorganizowane przez Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, Wojewodę Elbląskiego oraz Elbląski Ośrodek Kultury (EOK), który przygotował pomieszczenia. Impreza miała się rozpocząć 16 listopada 1994 roku o godz. 16:00. Zaproszenie bardzo schludnie skomponowane pod względem graficznym, zaginana okładka stanowiąca 1/2 strony informacyjnej, przedstawia całostronicową grafikę ptaszka przy gałązce. Wykorzystano umiejętnie, przy tym, w rysunku szarości, ożywiającego ruch ptaka. Pozostała prawa widoczna połowa strony informacyjnej przybliża nam nazwę spotkania - "Dni Kultury Chińskiej w Elblągu". Napis wykonano stylizowanymi literami polskimi naśladującymi ideograficzno-fonetyczne pismo chińskie. Po odgięciu okładki ukazuje się nam pozostała wiadomość z lewej części strony informacyjnej oraz wewnętrzna strona okładki. Na okładce również pismem stylizowanym wydrukowano - chińską mądrość Konfucjusza - "Błędy człowieka szlachetnego, są jak zaćmienie słońca lub księżyca. Wszyscy je widzą." Pod spodem szarą grafiką delikatnie prawie niewidocznie zadrukowano logo EOK-u.