Dissertatio Theologica, Qua evidenter demonstratur, Ex Ipsorum Vulgo Sic Dictorum Reformatorum Qui Nempe Absolutum Electionis...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1682 Miejsce publikacji: Jenae Autorzy:
  • Lohrmann, Gabriel
  • Velthem, Valentin
Strony: 54 Sygnatura: Pol.7.II.2584 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Veltheim, Valentin (1645-1700)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Filozofia
  • Dysertacja
Data dodania: 08.01.2014

Publiczny dyskurs religijny prowadzony przez teologa luterańskiego Valentina Veltheima (1645-1700) oraz studenta (oponenta) Gabriela Lohrmanna. W tekście liczne marginalia. Dawne sygnatury druku: R.5. Misc.5. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; krawędzie – barwione; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej" . Druki współoprawne (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2578- Pol.7.II.2620.