Dissertatio practica, De Virtutibus homiliticis comitate, veracitate et urbanitate...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1650 Miejsce publikacji: Francofurti ad Oderam Autorzy:
  • Scultet, Christian
  • Bartsch, Benjamin
Strony: [10] K. Sygnatura: Pol.7.II.2354 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą
  • Rysertacja
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
  • Etyka
Data dodania: 20.11.2013

Dysertacja z zakresu etyki (temat grzeczności, prawdomówności i osiągnięć ludzkich). Obrona pracy dyplomowej Benjamina Bartscha przeprowadzona 31.05.1650 r. w Akademii Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Promotorem (opiekunem) Bartscha był Christian Scultet. Na końcu tekstu gratulacje dla autora pracy od Christopha Blümela oraz Adamusa Waldoviusa. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.2301-Pol.7.II.2378. Dawna sygnatura druku: G.6. Dissertationes. 4. Oprawa druku – półskórek (kolor biały + papier różowy) (tłoczenia ślepe); okładzina – tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zagniecenia, ubytki/przedarcia; średnie zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady; wykl. i k. ochr. z pap. czerpanego. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.