Dissertatio politica prima, de obligatione quae oritur ex invitis... praeses M. Daniel Walther...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1691 Miejsce publikacji: Regiomonti Autorzy:
  • Walther, Daniel
  • Tilesius, Johann
Strony: [14] K. Sygnatura: Pol.7.II.1808 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Prawo - 17 w.
  • Przemoc
  • Polityka - 17 w.
  • Dysertacja
Data dodania: 26.02.2014

Pierwsza dyskusja dotycząca nowatorskich rozwiązań politycznych, m.in. odnosiła się do stosowania przemocy. Dyskusja prowadzona 30.05.1691 r. pod patronatem Daniela Walthera. Respondentem był Johann Tilesius. Druk dedykowany Friderico Deutsch, Andreae Hedioni, Henrico Goltz, Simoni Weidae. Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1798-Pol.7.II.1836. Pieczątki: 7, 10, 11. Dawne sygnatury: H.5. Misc.3. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – czarny marmurek; okładzina – tektura; krawędzie przycięte - druki różnej wielkości; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia; średnie zacieki/zaplamienia; średni stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.