Dissertatio Philosophica Complectens Meditationes Nonnullas Praecipue Logicam Spectantes, quam...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1738 Miejsce publikacji: Jenae Autorzy:
  • Corvinus, Christian Johann Anton
  • Simon, Johann Jakob
Strony: 23, [1] Sygnatura: Pol.7.II.1846 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Filozofia
  • Logika
  • Rozprawa naukowa - 18 w.
  • Dysertacja
Data dodania: 05.02.2014

Dyskurs filozoficzny obejmujący refleksje nad logiką (I-LXI), odbył się we wrześniu 1738 r. Rozprawę prowadził nauczyciel Christian Johann Anton Corvinus. Respondent - Johann Jakob Simon. Druk dedykowany księciu Saksonii Guilielmo Henrico. Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1841-Pol.7.II.1852. Pieczątki w druku: 7, 10, 11. Dawne sygnatury: PP5.Misc.7. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy - półpłótno; obleczenie - czarne; okładzina - tektura; krawędzie przycięte - druki różnej wielkości; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.