Dissertatio iuridica ex Iure Legali, tum partim Canonico, deprompta, complectens...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1614 Miejsce publikacji: Helmaestadi Autorzy:
  • Müller, Johann
  • Derling, Daniel
Strony: [10] K. Sygnatura: Pol.7.II.2912 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Prawo konstytucyjne
  • Prawo kanoniczne
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 05.12.2013

Rozprawa dotycząca prawa konstytucyjnego oraz prawa kanonicznego prowadzona w marcu 1614 r. (opublikowano w kwietniu 1614 r.) na uniwersytecie w Helmstedt (tzw. Academia Julia w Helmstedt, istniała w latach 1576-1810). W dyskusji udział wzięli: Johann Müller oraz respondent Daniel Derling. Autor i respondent dedykowali pracę naukową: Godtfrido Mullero, Henrico Mullero, Valentino Waltmanno. Karta tytułowa w bogato zdobionej ramce, na której widnieją rękopiśmienne zapiski. Oprawa druku – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie zacieki/zaplamienia; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2870-Pol.7.II. 2916.