Dissertatio Historica De Fanaticis Silesiorum, Et Speciatim Quirino Kuhlmanno Quam Divinis Auspiciis, Praeside Dn. M. Gottlieb..

Typ: Stary druk Rok publikacji: [1698] Miejsce publikacji: Vitembergae Autor:
  • Wernsdorf, Gottlieb
Strony: [32] K. Sygnatura: Pol.7.II.622 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Wernsdorf, Gottlieb (1668-1729)
  • Śląsk - historia
  • Dysertacja
Data dodania: 12.09.2013

Dysertacja dotycząca historii Silesii (Czechosłowacja). Druk wydany w oficynie Christiani Schroedteri (format 4°). Tekst podzielony na numerowane akapity w obrębie całego druku (I-XXX). Odręczne zapiski na stronie tytułowej. Na wewnętrznej stronie okładki widnieje znak własnościowy: Ex libris Leonhard Heubauroraz pieczęć: Stadtbücherei Elbing. Typ oprawy – półpłótno ; obleczenie – brązowe płótno (marmurek) ; okładzina – tektura. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „ Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.