Disputationis hujus inauguralis, De Cambiis, vulgo Wechsel und Wechselbriefen Themata...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1623 Miejsce publikacji: [Witterbergae] Autorzy:
  • Reusner, Jeremias
  • Schaffshausen, Nicolaus
Strony: [23] Sygnatura: Pol.7.II.2898 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Reusner, Jeremias (1590-1652)
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
  • Prawo
  • Weksle
Data dodania: 03.12.2013

Dyskusja z dziedziny prawa (temat: weksle) prowadzona na uniwersytecie w Wittenberdze. Dyskusję prowadził niemiecki uczony, prawnik, doktor orzecznictwa – Jeremias Reusner (1590-1652), oraz broniący pracy Nicolaus Schaffshausen. Wyniki z debaty naukowej opublikowano 15.08.1623 r. Na końcu tekstu gratulacje Bartholda Beckmanna z okazji obrony pracy doktorskiej Schaffshausena. Oprawa druku – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie zacieki/zaplamienia; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2870-Pol.7.II.2916.